Aleja gwiazd


Acustic

to w zasadzie dwóch panów:

 • Grzegorz Achtelik (voc,g)
 • oraz Ryszard Kudala (g).
4 stycznia 2008 - Acustic w Bakakaju
AcusticRyszard i Grzegorz

C virMateoPele

Beta Julia

to robocza nazwa powstającego nowego Tyskiego zespołu w składzie:

 • Mateo - pera
 • Pele - gita
 • C vir - basa
! U W A G A !

Zespół poszukuje osoby, która miałaby ochotę wzbogacić brzmienie zespołu o elementy wokalne:), wszystkich chętnych uprasza się o kontakt:

C vir -- tel: 696049073

e-mail: rwirtek@gmail.com

Oficjalna strona zespołu: www.betajulia.duu.pl

C virMateoPele

Betty Be narodziła się w grudniu 2006 roku, kiedy Grażyna Malinowska i Ula Jabłońska (bas) – koleżanki z nieistniejącego już wtedy zespołu Los Trabantos (zob. niżej) – zaczęły spotykać się na pierwszych próbach. Obecnie zespół występuję w składzie:

 • Grażyna (Graża) Malinowska (gitara,wokal),
 • Ula Jabłońska (bas),
 • Marta Czeszejko - Sochacka (seksofon),
 • Dawid Artyszuk (perkusja).
12 listopada 2009 - Koncert zespołu Betty Be, Mikołów (30 zdjęć)
Betty BeUla Jabłońska

Najpopularniejszy zespół reggae w Polsce

- DAAB -

został założony w marcu 1983 roku przez Darka Gierszewskiego (dr), Andrzeja Zeńczewskiego (g, voc), Artura Miłoszewskiego (bg) i Piotra Strojnowskiego (voc, g.). Już w następnym roku zadebiutowali w radiu pieśnią o wolności Przed nami wielka przestrzeń, a Tonpress wydał ich pierwszy singiel Do plastica / Przed nami wielka przestrzeń.

W 1985 nagrali pierwszą płytę - Daab, która ukazała się na wiosnę następnego roku, a na niej kawałki takie jak: Fala ludzkich serc, czy Ogrodu serce. Na nagranej w roku 1986 drugiej płycie Ludzkie uczucia zaśpiewał Andrzej Krzywy. Lata 80-te to występy na wszystkich dużych festiwalach, m.in. regularnie w Jarocinie czy obok Dżemu na Muzycznym Campingu w Brodnicy. Podczas Reggae is King w Arena Poznań Adrian Sherwood (legenda mixu/dub w Europie), wyraził się o grupie w następujący sposób: ten band znalazłby robotę na Jamajce:). Daab koncertował też na zachodzie odwiedzając wielokrotnie Berlin, GibusClub w Paryżu, Melkweg w Amsterdamie, Danię, Szwecję, a także ZSRR, Mołdawię, Bułgarię, Gruzję i Litwę.

Rok 1989 przyniósł trzeci album (III), ponownie nagrany trzy lata później. Swoją dziesiątą rocznicę powstania uczcili wydaniem albumu To co najlepsze 1983-93 na którym znalazły się jeszcze raz nagrane najciekawsze utwory z dziesięciu lat istnienia.

Zespół ciągle koncertuje przypominając że hasło: Daab - muzyka serc jest przesłaniem, a nie reklamowym trickiem. Mało tego, mam dla wszystkich fanów dobrą wiadomość, właśnie powstaje kolejna płyta, z zupełnie nowymi utworami!

Obecnie DAAB to:

 • Darek Gierszewski (dr),
 • Andrzej Zeńczewski (g, voc),
 • Artur Miłoszewski (bg),
 • Jacek Wojcieszuk(g),
 • Marek Makles (kbds),
 • Grzegorz Rytka (sax)
 • i Piotr Korzeniowski (tr).
16 lutego 2007 - Daab w Palisandrze (50 zdjęć)
Andrzej ZeńczewskiMarek Makles
Artur MiłoszewskiJacek Wojcieszuk
DAABPiotr Korzeniowski i Grzegorz RytkaDarek Gierszewski

Grupa

The Dolls

powstała w roku 2000, w jej skład wchodzą same dziewczęta:

 • Joanna Zabłocka-Skorek (voc),
 • Urszula Stosio (g),
 • Katarzyna Hudzik (bg),
 • Justyna Madrzak (kbds)
 • Żaneta Seweryn (dr).
5 listopada 2006 - Renata Przemyk i The Dolls w Teatrze Małym w Tychach (41 zdjęć)
The DollsJustyna i Kasia

Dick4DickDick4Dick

Dick4Dick

to zespół składający się z samych fiutów:

 • Nygga Dick,
 • Bobby Dick,
 • Dick Dexter,
 • no i Wet Dick Jr.

Jak sami się przyznają są przybyszami z innej planety, mogą więc bez zahamowań wyśmiewać naszą tzw. cywilizację... zobaczmy więc jak ona wygląda z ich perspektywy, oto kilka przykładowych tytułów: Lick My Balls, Fuck Last One, Silver Dick, Dick In Your Mauf, I Wanna Be Yer Cock, Dring My Kefir, Hell-O, I'm Dick...

16 grudnia 2006 - Dick4Dick na Skutkach Klimatu Tych (56 zdjęć)
Dick4Dick

W góre serca

Chór

God’s Property

powstał w marcu 2006 roku w Tychach. Od tego czasu z wielkim zapałem, radością i samozaparciem podnosi poziom swoich koncertów, zarówno w warstwie wokalnej jak i choreograficznej, bo przecież gospel jest muzyką która porusza nie tylko usta, ale przede wszystkim duszę, a z poruszoną duszą ustać w miejscu się nie da! Kto nie wierzy, może przetestować. Zapraszam serdecznie na ich koncerty.

20 maja 2007 - God's Property w Krzysztofie (32 zdjęcia)26 kwietnia 2008 - God's Property w Chrzcicielu (81 zdjęć)
Koncert gospelSpiewać! Nie spać!Adam Saczka

Highway

powstał w lipcu 2001 roku w Zabrzu. Nie mam o nich zbyt wielu informacji, a ich strona nie dość, że we flashu, że brak wersji html, to jeszcze nie trzyma żadnych standardów, w rezultacie w mojej przeglądarce nic nie widać. Znam tylko aktualny skład:

 • Tomek "Dynam" Domieracki - wokal
 • Marek "Maniol" Manicki - gitara
 • Michał "Niedźwiedź" Nit - gitara
 • Jacek "Dżako" Zając - klawisze
 • Tomek "Peruła" Cygan - gitara basowa
 • Rafał "Rafi" Waniek - perkusja
27 grudnia 2007 - Szósty Koncert Świąteczny (90 zdjęć)
Marek ManickiHighwayJacek ZającTomek Domieracki

Janek Gałach

to kolejny bardzo skromny człowiek, który nie wiem jak by zareagował gdyby wiedział, że pisze o nim na stronie o gwiazdach... więc na wszelki wypadek mu nie powiem:). Jasiu jest bardzo młodym muzykiem (7 lat ode mnie młodszy), ale gra od dziecka. Na skrzypcach zaczął grać w wieku siedmiu lat w szkole muzycznej, więc jeśli chodzi o staż to dla mnie jest już zawodowcem, a przecież wszystko jeszcze przed nim! Ale pomijając jego umiejętności, o których świadczą choćby nazwiska muzyków z którymi występował (Jan Błędowski, Leszek Winder, Jurek Styczyński, Janek Skrzek, Jerzy Kawalec, Martyna Jakubowicz, i wielu innych), to jest to przede wszystkim równy gość, na którego można liczyć, który nie zachowuje sie jak gwiazda i może właśnie dlatego gwiazdą jest! Dobrze, że w czasach kiedy w mediach może zaistnieć byle miernota ze sztucznymi cyckami, są jeszcze osoby które umiejętności mają gwiazdorskie, a sposób bycia zwykłego człowieka! Jeśli lubicie bluesa koniecznie wybierzcie się na jego koncert!

Oficjalna strona Janka: www.jangalach.pl

Fotoreportaże z koncertów Janka Gałacha:

26 marca 2006 - Koncert Martyny Jakubowicz - Tychy (Palisander) (42 zdjęcia)23 lipca 2006 - Ciule - czyli cza się uczyć inkszych jynzyków (11 zdjęć)06 października 2007 - Rawa Leśniczówka Blues, czyli FREE LIVE MUSIC (60 zdjęć)27 grudnia 2007 - Szósty Koncert Świąteczny, Leśniczówka 2007 (90 zdjęć)20 lipca 2008 - Koncert Martyny Jakubowicz w Iwoniczu (40 zdjęć)14 października 2008 - Martyna Jakubowicz w Palisandrze, Tychy 2008 (42 zdjęcia)27 grudnia 2008 - Siódmy Koncert Świąteczny, czyli Jan Gałach i przyjaciele (85 zdjęć)10 października 2009 - Leśna Rawa Anno Domini 2009 (67 zdjęć)27 grudnia 2009 - Ósmy Koncert Świąteczny, Leśniczówka 2009 (91 zdjęć)27 grudnia 2010 - Dziewiąty Koncert Świąteczny, Leśniczówka 2010 (68 zdjęć)
Janek GałachJaś i GierKoncert MartynkiJanek Gałach

Leszek WinderAndrzej Ryszka
Jan BłędowskiKrzak

Historia grupy

Krzak

sięga 1972 roku. Jakoś tak się dziwnie składa, że prawie wszystko co kocham w muzyce jest starsze ode mnie, niestety mówiąc delikatnie pozbawia mnie to wielu przyjemności, np. koncertów... Kiedy po raz pierwszy usłyszałem co w Krzaku piszczy, a było to dzięki Wojtowi, który sprezentował mi ich płytę (oczywiście analogową), zespół już od dawna nie istniał, nie nagrywał, nie koncertował... Całe szczęście pojawiła się moda na powroty i w 2001 roku Krzak również wrócił i to w swoim najmocniejszym składzie: Jan Błędowski, Leszek Winder, Jerzy Kawalec i Andrzej Ryszka. Niestety 9 września 2003 roku Kawa zmarł i zespół kolejny raz zawiesił działalność. Tym większe było moje zdziwienie gdy w roku 2006 zobaczyłem na mieście plakat informujący o koncercie. Widziałem ich na żywo tylko dwa razy, ale przecież niewiele brakowało i mógłbym nie mieć nawet tego!

21 września 2006 - Krzak w Tychach (24 zdjęcia)

Jasiu "KYKS" Skrzek

urodził się 21 listopada 1953 roku w Michałkowicach i nie jestem pewien czy by się nie obraził za to, że piszę o nim na stronie pt. GWIAZDY. Kyks jest po prostu jednorazowy i jakiekolwiek szufladkowanie jest chyba tutaj nie na miejscu! Napiszę więc krótko: początkowo pracował w kopalni Siemianowice jako górnik, a granie traktował jako przyjemne hobby. Szybko jednak się przekwalifikował żeby zaśpiewać: Sztajger jest mi trocha wstyd, już na dole nie fedruja, sztajger jest mi trocha wstyd, bluesa grom i bluesa czuja.... No i gra tak do dziś ku radości wszystkich jego fanów!

6 października 2007 - Rawa Leśniczówka Blues (60 zdjęć)
Jasiu SkrzekJasiu Skrzek

Lady na dachuJanusz Panasewicz i but

Lady Pank

został założony w 1982 roku przez ówczesnego gitarzystę Budki Suflera - Jana Borysewicza i poetę - Andrzeja Mogielnickiego, ale historia grupy zaczyna się w 1981 kiedy Borysewicz nagrywa z muzykami sesyjnymi przebój Mała Lady Punk od którego później zespół bierze swoją nazwę.

14 lipca 2006 roku - Lady Pank na dachu (21 zdjęć)
Ja też nie wiem czyje to nogiKoncert Lady PankSztuka lataniaKoncert Lady Pank

Panie i Panowie, przed Wami

Los Trabantos

zespół, który niestety zakończył już swoją działalność, więc siłą rzeczy nie zdążyłem się nim nacieszyć. W jego składzie znalazły się aż cztery prześliczne dziewczyny, które zapewniały nieposkromionej muzyce odpowiednią oprawę wizualną:

 • charyzmatyczna założycielka zespołu - Kasia Sobczyk (wokal),
 • równie ostra jak apetyczna Grażyna (Graża) Malinowska (gitara,wokal),
 • zachwycająca i zmysłowa Ania Brachaczek (bas),
 • klimatyczna i obdarzona słuchem absolutnym Marta Czeszejko - Sochacka (saksofon),
 • a w tym raju na ziemi uchował się jeden rodzynek (bo jak dziewczyny same przyznają lubią również mężczyzn) - Darek Gosk (perkusja).

Na szczęście zespół zostawił po sobie jedną płytę: Między rabarbarem a pomidorem, no i niezatarte wspomnienia po dwóch koncertach na których byłem:

25 czerwca 2006 - Los Trabantos i senSorry (50 zdjęć)24 września 2006 - Los Trabantos, Łąki Łan i Skankan (62 zdjęcia)
Ania i GrażaDłońOko i usta
Nogi
Ile sił w płucachAnia uśmiechnięta

Łąki ŁanWażkaBąk

Łąki Łan

to zespół podwórkowy, a wręcz polny... styl... funkowo swawolny... bardzo oryginalny skład - same owady, bąk, konik polny... zresztą zobaczcie sami:). Polecam wersję na żywo:)!

23 września 2006 - Łąki Łan w Mikołowie (62 zdjęcia)

Martyna Jakubowicz

pierwsza dama polskiego bluesa, zadebiutowała w roku moich urodzin, czyli w 1977, oczywiście nie byłem świadkiem tego debiutu, pierwszy raz usłyszałem ją dopiero z jakiejś przegrywanej kasety, chyba z Jarocina, gdzie śpiewała W domach z betonu z takim przejęciem, że Rysiek nie mógł się powstrzymać i całkiem spontanicznie wcielił się w jej jednoosobowy chórek. Już od pierwszego "przesłuchania" miałem wielką słabość do jej głosu i do jej piosenek, zostało mi to do dziś.

Współpracowała z wieloma muzykami których lubię: Ryszka, Skibiński, Rękosiewicz, Piotrowski, Styczyński, Hołdys, Waglewski, Pospieszalski... Gałach:). Na ostatnim koncercie na którym miałem przyjemność być, towarzyszyli jej Łukasz Matuszyk, Mazi oraz Jasiu, który ma tę przewagę nad Błędowskim, że gra również na gitarze...

Fotoreportaże z koncertów Martyny Jakubowicz:

26 marca 2006 - Koncert Martyny Jakubowicz - Tychy (Palisander) (42 zdjęcia)20 lipca 2008 - Koncert Martyny Jakubowicz w Iwoniczu (40 zdjęć)14 października 2008 - Martyna Jakubowicz w Palisandrze, Tychy 2008 (42 zdjęcia)
Koncert MartynkiJasiu i MaziKoncert Martynki

NekumaPaweł Bukowczyk i Łukasz Grabowski
Paweł Johny Bukowczyk

Nekuma

W 1995 roku Wojciech Uhma założył w Tychach zespół Kaiser Walzer, niestety ponieważ podobno wielu fanów miało problemy z pisownią, a sam zespół z zapamiętaniem tej trudnej nazwy, w roku 2006 postanowiono, że przez kolejne dziesięć lat zespół będzie się zwał Nekuma. Obecnie grają w składzie:

 • Paweł Johny Bukowczyk (v),
 • Piotr Pepe Pieprzyca (kbds),
 • Łukasz Grabowski (g),
 • Wojtek Piekny Filipek (gb)
 • i Mateusz Młody Mazur (dr).
16 grudnia 2006 - Nekuma na Skutkach Klimatu Tych (56 zdjęć)

Osły

urodziły się w sierpniu 2007 roku w następstwie owianych tajemnicą wydarzeń na festiwalu w Międzyzdrojach. Założycielem zespołu jest grający na skrzypcach Jan Gałach, który wraz z wokalistą Mariuszem Korczyńskim i gitarzystą Markiem Gorlitzem tworzą trzon zespołu. Skład uzupełnia basista Patryk Graczyk i co bardzo rzadko się zdarza, dwie perkusję, za jedną siedzi Maksymilian Ziobro, a za drugą Krzysiek Kot. Ojcem chrzestnym tej bardzo dobrze zapowiadającej się grupy jest Andrzej Jerzyk, który pomagał Jankowi w doborze muzyków. Cóż mogę więcej napisać po jednym koncercie na którym byłem... chyba tylko jedno, nie mogę się doczekać następnych! Gorąco polecam!

27 grudnia 2007 - Szósty Koncert Świąteczny w Leśniczówce (90 zdjęć)
Mariusz KorczyńskiJanek GałachPatryk Graczyk
Max ZiobroMarek GorlitzKrzysiu Kot

Renata PrzemykRenata PrzemykRenata PrzemykRenata Przemyk

Renata Przemyk

jest jedną z najciekawszych polskich wokalistek, Maja zna już kilka jej piosenek na pamięć, co prawda trochę przekręca słowa i śpiewa jakaś awiomaria jest potrzebna mi, ale śpiewa, znaczy muzyka Renaty do niej trafia... do mnie też:).

Oficjalna strona Renaty Przemyk: www.renataprzemyk.art.pl

5 listopada 2006 - Renata Przemyk w Teatrze Małym w Tychach (41 zdjęć)18 kwietnia 2008 - Renata Przemyk Akustik Trio w MCK w Tychach (54 zdjęcia)
Renata PrzemykRenata mówi dobranoc

senSorrysenSorry
Bubak

senSORRY

Skład zespołu:

 • Bizon - bas, vocal
 • Sosna - sax, vocal, fx
 • Bubak - gitara
 • Poźniak - perkusja
25 czerwca 2006 - Los Trabantos i senSorry (50 zdjęć)16 grudnia 2006 - senSORRY na Skutkach Klimatu Tych (56 zdjęć)

Olo też chce zagrać na gitarzeRobert ZowadaMarek Idzik

Zespół

Siódma w nocy

istnieje od roku 2005, a już zdążył wygrać całkiem sporo bluesowych festiwali, zresztą nic dziwnego, bo grają na prawdę zawodowo! Obecny kształt zespołu:

 • Kajetan Drozd - gitara, śpiew, harmonijka
 • Marek "Mały" Idzik - gitara basowa
 • Robert Zowada - gitara
 • Aleksander "Olo" Juraszczyk - perkusja
6 października 2007 - Rawa w Leśniczówce (60 zdjęć)27 grudnia 2007 - Szósty Koncert Świąteczny w Leśniczówce (90 zdjęć)

Oficjalna strona zespołu: www.7wnocy.pl/


Voo Voo

powstał w roku 1985, wkrótce w zespole obok Wojtka Waglewskiego pojawili się Jan Pospieszalski, jego brat - Mateusz Pospieszalski oraz Andrzej Ryszka. W 1992 roku Andrzeja Ryszkę zastąpił Piotr "Stopa" Żyżelewicz, a w 1998 Jana Pospieszalskiego - Karim Martusewicz. Cóż mogę powiedzieć, na żywo to jeden z najlepszych, a może nawet najlepszy z istniejących polskich zespołów, trzeba ich posłuchać!

8 kwietnia 2006 - Voo Voo we Fraktalu

Oficjalna strona zespołu: www.voovoo.pl

Voo VooVoo Voo

Komentarze do zdjęć:

Koncert Lady Pank

Milimetr: pozdro dla LP

Jacek Wojcieszuk

Laura aus Köln: super

Andrzej Zeńczewski

anonim: super

Adam Saczka

edit: leć Adam leć :)))))))))
z: EEEEEEEEjdem :) czyli ksieciuniu wymiata z batuta ;)
Jola: Ooo Saczka's Property.
Minister kazał, więc uprzejmie informujemy, że nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka) i inne dziwne technologie m.in. w celach statystycznych. Jeśli Ci to przeszkadza, możesz je zablokować, zmieniając ustawienia swojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w artykule: Pliki cookies (ciasteczka) i podobne technologie.